Dodano przez , kategoria: Znakowanie.

Cieszymy się że tu jesteś, mamy nadzieję, że zostaniesz na dłużej! Nasz blog firmowy powstał po to, żeby pomagać, edukować i poszerzać wiedzę na temat znakowania wyrobów, marketingu produktowego i budowania silnej i rozpoznawalnej marki.

Czytaj więcej

Dodano przez , kategoria: Znakowanie.

BHP w pracy jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa pracowników, a odpowiednie znakowanie odzieży ochronnej jest jednym z podstawowych elementów, które przyczyniają się do minimalizacji ryzyka wypadków. W tym artykule opowiemy o tym, jakie są wymagania dotyczące znakowania odzieży ochronnej i jakie korzyści może przynieść stosowanie odpowiednich oznaczeń.

Znakowanie odzieży ochronnej a przepisy BHP

W pierwszej kolejności warto podkreślić, że znakowanie odzieży ochronnej jest wymagane przez przepisy BHP. Zgodnie z nimi, każdy pracownik, który jest narażony na zagrożenia związane z wykonywaną pracą, powinien mieć odpowiednio oznaczoną odzież ochronną. Właściwe oznakowanie umożliwia identyfikację pracowników oraz określenie ich funkcji i specjalizacji. Oznaczenia powinny być czytelne, trwałe i wykonane w taki sposób, aby były widoczne nawet po długim okresie użytkowania.

Istnieje wiele rodzajów odzieży ochronnej, które mogą wymagać różnego rodzaju oznakowania. Między innymi kamizelki odblaskowe, kurtki, rękawice, kaski czy buty ochronne. W przypadku odzieży odblaskowej, oznakowanie powinno być wykonane zgodnie z normami dotyczącymi materiałów odblaskowych. Najważniejsze elementy to: symbol producenta, symbol CE, rozmiar, nazwa i symbolizacja typu odzieży oraz określenie klasy odblaskowości. W przypadku kurtki ochronnej, na oznaczeniu powinna znajdować się nazwa producenta, numer normy, rozmiar oraz symbolizacja ochrony (np. przed zimnem, deszczem czy ostrzem narzędzi). Oznakowanie rękawic powinno zawierać informacje na temat materiałów, rozmiaru, symbolizacji dotyczącej typu rękawic oraz określenia normy.

Korzyści ze stosowania znakowania w odzieży BHP

Oprócz wymogów prawnych, stosowanie odpowiedniego oznakowania odzieży ochronnej przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim, umożliwia ono łatwiejsze rozpoznanie pracowników i ich specjalizacji, co ułatwia organizację pracy. Dzięki temu, pracodawcy mogą łatwiej kontrolować pracę pracowników i minimalizować ryzyko wystąpienia wypadków. Ponadto, oznakowana odzież ochronna może wpłynąć pozytywnie na wizerunek firmy. Pokazuje ona w ten sposób, że dba o bezpieczeństwo swoich pracowników i stosuje się do przepisów BHP.

Rodzaje znakowania dla odzieży ochronnej

Istnieje wiele metod znakowania, które możemy wykorzystać w odzieży ochronnej. Podstawowe informacje, takie jak nazwa producenta, kraj pochodzenia, normy itp. możremy umieścić na popularnych wszywkach drukowanych lub tkanych. Ponadto, w celu personalizacji odzieży roboczej, lepszej identyfikacji pracowników oraz ich specjalizacji warto zastosować tkane aplikacje, czyli popularne naszywki. Możemy przyszywać je do odzieży, a także montować za pomocą specjalnego rzepu czy termofolii. Obuwie robocze w łatwy sposób oznakujemy stosując trwałe elastomery z tworzywa sztucznego. Natomiast taśmy odblaskowe z możliwością grawerowania laserowego, a także żakardowe taśmy wykonane z fluorescencyjnej przędzy doskonale sprawdzą się w znakowaniu odzieży ochronnej wymagającej widoczności i elementów odblaskowych.

Dlaczego trzeba znakować odzież BHP?

Odpowiednie znakowanie odzieży ochronnej jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa pracowników. Zgodnie z przepisami BHP, każdy pracownik powinien mieć odpowiednio oznaczoną odzież ochronną, która jest trwała. Ważne też aby była ona wykonana w taki sposób, aby była widoczna nawet po długim okresie użytkowania. Istnieje wiele rodzajów odzieży ochronnej, które mogą wymagać różnego rodzaju oznakowania. Są to między innymi kamizelki odblaskowe, kurtki, rękawice, kaski czy buty ochronne. Odpowiednie oznakowanie umożliwia identyfikację pracowników oraz określenie ich funkcji i specjalizacji, co ułatwia organizację pracy oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia wypadków.

Znaczenie odpowiedniego znakowania odzieży ochronnej jest niezwykle ważne w kontekście BHP w pracy. Dlatego pracodawcy powinni zadbać o to, aby ich pracownicy mieli dostęp do właściwie oznaczonej odzieży ochronnej, a także o to, aby stosowane oznakowania spełniały wymagania prawne i normy dotyczące materiałów odblaskowych. Dzięki temu, firmy nie tylko dbają o bezpieczeństwo swoich pracowników, ale również pozytywnie wpływają na wizerunek swojej marki.

Dodano przez , kategoria: Znakowanie.

Każdy przedsiębiorca wie, że ważne jest, aby jego marka była rozpoznawalna i zapadła w pamięć klientów. Jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie tego celu jest personalizowane znakowanie. W tym artykule omówimy, jak poprawić rozpoznawalność marki za pomocą personalizowanego znakowania produktów oraz dlaczego warto inwestować w ten sposób promocji.

Czytaj więcej

Dodano przez , kategoria: Znakowanie.

Jak wprowadzić zmiany w designie odzieży z zachowaniem spójności z marką dzięki odpowiedniemu znakowaniu?

W dzisiejszych czasach marka to coś więcej niż tylko nazwa czy logo. To styl, przesłanie, wartości i podejście do klienta. Jednym z głównych narzędzi budowania wizerunku jest design marki, czyli sposób w jaki prezentuje swoje produkty i komunikuje się z klientem. Design jest nieodłącznym elementem każdej marki, a jego funkcja polega nie tylko na estetyce, ale również na przekazaniu wartości i budowaniu tożsamości marki.

Czytaj więcej

prezentownik 2022

Dodano przez , kategoria: Znakowanie.

Większość z nas w okresie przedświątecznym przygotowuje podarunki dla swoich bliskich, przyjaciół, rodziny, ale nie tylko.

Ten szczególny czas również dla biznesu jest okresem podsumowań, planów oraz podziękowań. Ci, którzy prowadzą własne firmy, często szykują drobne upominki dla swoich lojalnych kontrahentów, a nierzadko również dla pracowników.

To niełatwe zadanie, ponieważ ciężko trafić w gusta wszystkich. Jeżeli jednak planujesz obdarować swoich Klientów i szukasz uniwersalnego prezentu, który będzie jednocześnie użyteczny i symboliczny, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Podpowiemy Ci w nim czym kierować się przy wyborze firmowych upominków, jak zaskoczyć swoich kontrahentów, a także jak wybrać prezent świąteczny, który będzie wywoływał pozytywne skojarzenia z Twoją firmą przez cały rok.

Czytaj więcej

Dodano przez , kategoria: Znakowanie.

Branding to bardzo ważne pojęcie pod względem wizerunku marki. Możemy opisać go jako coś, co definiuje markę i odróżnia ją od konkurencji. Składa się na niego wiele elementów takich jak identyfikacja wizualna brandu, logo, nazwa, ale też wszystkie działania firmy, które odzwierciedlają jej charakter, przekonania i misję.

Kilkanaście, a nawet jeszcze kilka lat temu, chwytliwa nazwa firmy i ciekawe logo dawało duszą szansę na wzbudzenie zainteresowania potencjalnych konsumentów, przynajmniej na starcie. Dziś to zdecydowanie zbyt mało. Mnogość cyfrowych rozpraszaczy, a do tego pandemia COVID-19, a także wojna w Ukrainie wywołały olbrzymie zakłócenia w społeczeństwie, przemyśle i ostatecznie w samych konsumentach. Obecna sytuacja sprawia, że nawet doświadczeni specjaliści od marketingu zadają sobie pytanie „W jaki sposób przetrwać, odnaleźć się i zachować aktualność w tym bezprecedensowym kryzysie?”

Czytaj więcej

logo twojej firmy

Dodano przez , kategoria: Branding.

Logo firmy jest jej wizytówką. Skojarzenia, jakie będzie budziło, w dużej mierze związane będą z dzielnością firmy na wielu płaszczyznach. Budowanie wizerunku firmy zaczynasz jednak z czystą kartą. Pierwsze, co poznają Twoi Klienci, jeszcze zanim wypróbują produkty czy usługi, jest właśnie logo. To ono jest odpowiedzialne za pierwsze wrażenie. Przeczytaj i dowiedz się jakie aspekty powinieneś przeanalizować, projektując logotyp i na co zwrócić szczególną uwagę, aby uniknąć potencjalnych wpadek.

Czytaj więcej

Dodano przez , kategoria: Znakowanie.

Taśmy reklamowe to doskonałe narzędzie budowania rozpoznawalności marki. Różnorodność taśm i ich parametrów gwarantuje szerokie spektrum zastosowań, w różnych branżach. W tym artykule, spróbujemy pomóc Wam dobrać odpowiedni rodzaj taśmy do Waszej branży i produktu. Rozwiejemy też wątpliwości związane z różnicami pomiędzy poszczególnymi taśmami, a także podpowiemy kilka nieoczywistych zastosowań taśm, które mogą sprawdzić się w niesztampowym znakowaniu Waszych wyrobów!

Czytaj więcej
znakowanie

Dodano przez , kategoria: Znakowanie produktów.

Znakowanie produktów to bardzo istotna gałąź marketingu produktowego. To też niezbędny element procesu produkcyjnego. Jest on konieczny do tego, aby wyrób mógł wejść do ogólnego obiegu sprzedaży w naszym kraju. Warto dowiedzieć się lepiej co to jest znakowanie produktów, a także jak znakować produkty skutecznie i bezpiecznie? W tym artykule omówimy najważniejsze kwestie formalne dotyczące znakowania. Obszernie wyjaśnimy też, dlaczego znakowanie jest tak ważne pod względem marketingowym? Podpowiemy również od czego zacząć i jak wybrać odpowiednie metody znakowania produktu?

Czytaj więcej